Proč Olomoucký kraj?

Olomoucký kraj je ideální destinací k pořádání akcí pro korporátní klientelu, a to jak v rozmanitém regionu Střední Morava, tak i v horském prostředí Jeseníků.

STŘEDNÍ MORAVA

Střední Morava se nachází na historické trase mezi rakouskou Vídní a polským Krakovem. Region je specifický svou bohatou historií, významnými architektonickými a církevními památkami a řadou romantických hradů a zámků.

Bazilika minor - Sv. Kopeček, Olomouc

Netradiční interiéry pro váš event

Využijte rozmanité a netradiční interiéry bývalých šlechtických sídel, které z vaší akce učiní jedinečnou událost! Slavnostní sály i venkovní prostory s pohádkovou atmosférou nabízí jeden z nejnavštěvovanějších hradů v ČR a zároveň oblíbené místo filmařů, hrad Bouzov, a také původně gotický hrad Šternberk se svými bohatými uměleckými sbírkami. Zámecká sídla v Náměšti na Hané a Čechách pod Kosířem vám dají okusit slávu minulých staletí a z vaší akce vytvoří neopakovatelný zážitek. Výjimečné prostory nabízí rovněž barokní Arcibiskupský palác v Olomouci nebo fortové pevnosti z dob Rakousko-Uherska, jejichž komplex v minulosti sloužil k obraně Císařsko-královské olomoucké pevnosti.

Gastronomie

Střední Morava je také neodmyslitelně spjata s výrobou Olomouckých tvarůžků, jediným originálním českým sýrem, který získal chráněné zeměpisné označení EU. Tvarůžky, které se v regionu vyrábí již 600 let, vynikají svou pikantní chutí a silnou vůní. Napříč Střední Moravou můžete tento jedinečný sýr ochutnat v mnoha podobách – jako tatarák, na chlebu, smažené, v polévkách a dokonce jako zmrzlinu nebo originální slané dezerty. Olomoucké tvarůžky nejlépe vyniknou v kombinaci s pivem z místních minipivovarů, kterých v regionu napočítáte na dvě desítky.

JESENÍKY

Stovky dobře značených tras jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku, vyhlášená střediska zimních sportů, lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky kdykoliv během roku.

OLOMOUC

Olomouc je po Praze nejrozsáhlejší městskou památkovou rezervací v ČR. Právě proto je město často označováno jako „malá Praha“.

Olomoucká dominanta, Sloup Nejsvětější Trojice, je od roku 2000 na seznamu památek UNESCO.

Turistický průvodce Lonely Planet Olomouc označil jako č. 1 skrytých pokladů Evropy (50 Secret Gems of Europe) a jako nejkrásnější město ČR.

Olomoucká restaurace Entrée byla vyhlášena nejlepší restaurací ČR pro rok 2018 (Maurerův výběr Grand Restaurant), a předstihla tak i vyhlášené michelinské restaurace v Praze.

Olomouc je typické univerzitní město s pulzujícím nočním životem, řadou stylových barů, pivnic, hospod a klubů.