Ochutnejte Hanou

Značka Ochutnejte Hanou spojuje restaurace napříč regionem Střední Morava, které do svých jídelníčků zahrnuly tradiční recepty a pokrmy připravované z lokálních a sezonních surovin. Ochutnávat Hanou můžete po celý rok v celkem 19 zapojených restauracích.

Doporučujeme v Olomouci:

Morgan’s restaurant

Restauraci najdete v samotném centru Olomouce, v objektu Vodních kasáren založených v polovině 18. století. Jídelní lístek je orientovaný na českou kuchyni doplněnou o burgery, steaky a vybrané speciality. Interiéry Morgan´s restaurantu jsou vhodné pro konání narozeninových i promočních oslav, firemních akcí a večírků, ale najdete zde místo také pro romantické večeře ve dvou.

Minipivovar & Steakhouse Riegrovka

Restaurace je pojata v moderním duchu a hosté mohou sledovat výrobu piva na vlastní oči. Kuchyně staví na lokálních dodavatelích a čerstvých surovinách. Na čepu pravidelně najdete až 7 druhů piv z vlastní produkce (světlý ležák 12°, višňový speciál 13°, ginger ale 13°, oakmeal bock 16°, černý speciál 14° aj.). Od prosince 2016 se provoz rozšířil o steakhouse, kde můžete ochutnat kvalitní maso z českých farem. Díky klimatické komoře uvidíte maso zrát přímo v interiéru restaurace.

Restaurace Podkova

Restauraci najdete v historickém centru města, v unikátní budově s půdorysem ve tvaru lomené podkovy, která bývala součástí olomouckého opevnění. V menu najdete jak speciality moravské kuchyně, tak i oblíbená jídla mezinárodní gastronomie.