Fort XXII

772 00 Olomouc-Černovír / Zobrazit mapu

Fort XXII je skvělou volbou pro pořádání netradiční svatby či firemní akce na místě s nezapomenutelnou atmosférou. Fort prošel před nedávnem náročnou rekonstrukcí a nově upravené prostory jsou ideálním místem pro pořádání svatebních hostin, rodinných oslav, firemních rautů, seminářů a jiných společenských setkání. Samozřejmostí je zajištění školeného personálu a doprovodných služeb jako jsou catering, výzdoba prostor, živá i reprodukovaná hudba, prezentace vín, sabrage v kostýmu apod.

Fort XXII je jednou z dochovaných pevností souboru fortových pevnostních objektů Olomouce. Byl postaven dle projektu plukovníka Julia von Wurmb ve druhé polovině 19. století. Výstavba Fortu XXII započala roku 1854. V důsledku probíhající krymské války byly urychleně budovány val, příkop a zázemí. Stavební práce probíhaly až do roku 1856. Jako jediný pevnostní objekt v ČR má funkční padací most. Fort XXII je nemovitou kulturní památkou.

Dnes je součástí fortu muzeum se stálou expozicí, která návštěvníky seznamuje s historií olomouckého pevnostního systému. Expozici doplňuje výstava velkoformátových historických fotografií Olomouce, převážně z konce 19. století.

Kontakty:
  • tel.: 730 103 399
Další informace:
Kapacita největšího sálu: 300 osob
Kapacita celkem: 400 osob
Sálů: 2